Tokat Sosyal Destek Projemiz Saha Ekiplerimize Tanıtıldı

Sayın Valimizin talimatları ile ilimizde bulunan ihtiyaç sahibi (Şehit Yakınları, gaziler ve çocukları, yetimler ve öksüzler, yoksullar, yaşlılar, engelliler, dul ve kimsesizler, engelli çocuklar, anne-babası engelli çocuklar) vatandaşlarımıza Devletin şefkat elinin her zaman üzerlerinde olduğunun hissettirilmesi, yalnız olmadıklarının bilincinde olarak hayatlarını idame ettirmeleri ve var ise ihtiyaç ve sorunlarının giderilmesi amacıyla geliştirilen Tokat Sosyal Destek Projemiz uygulayıcı Saha Ekiplerine tanıtıldı.
26 Haziran Atatürk Kültür Sarayı Şehit Binbaşı Bozpınar Salonunda gerçekleştirilen toplantıya Valimiz Sayın Dr. Ozan BALCI, Vali Yardımcımız Mehmet SÜLÜN, İl Özel İdare Genel Sekreteri Recep GÖKÇE, İl Müdürümüz Mahmut ÖZDEMİR ve kuruluş idareci, ASDEP Personelleri ve meslek elemanları katıldı. Toplantıda projemizin tanıtımını yapan İl Müdürümüz Mahmut ÖZDEMİR, Şeyh Edebali'nin İnsanı Yaşat Ki Devlet Yaşasın sözünü düstur edinerek ulaşılmayan ihtiyaç sahibi kalmaması adına tüm meslek elemanlarımız ve idarecilerimiz önderliğinde var gücümüzle çalışacağız, gayret göstereceğiz. Nerde bir ihtiyaç sahibi var ise ona dokunacağız, Devletimizin yanında olduğunu hissettireceğiz. Sizler bu projeninin uygulayıcıları olarak en önemli görevi ifa edeceksiniz. Sizlere inancım ve güvenim tam. diyerek sözlerini sonlandırdı.
Daha sonra konuşan Vali Dr. Ozan Balcı, Tokat Sosyal Destek Projesini çok önemsediğini söyledi. Projenin yürütülmesinde yapılması gerekenler hakkında katılımcılara bilgeler veren Vali Dr. Ozan Balcı, projenin sosyal yardım projesi olmayıp, dezavantajlı gurupların kamu hizmetlerine erişimini kolaylaştıran bir proje olduğunu ifade etti. Proje ile dezavanjlı gurupların yanında olunacağını ve devletimizin şefkat elinin onlara uzatılacağını belirten Vali Dr. Ozan Balcı,  projelerin sürdürülürken asıl ödülün, işi yapmak, hayır duası almak olduğunun vurguladı.  Vali Dr. Ozan Balcı, “Bu işleri yaparken aşkla, sevgiyle, şefkatle ve merhametle yapacağız. Ama bu da yetmez, mücadeleci olarak yılmadan, yılgınlık göstermeden, yorulmadan, yeter demeden yapmamız lazım. Pes etmememiz lazım.” dedi.
Vali Dr. Ozan Balcı’nın konuşmasının ardından Valilik Bilgi İşlem Şube Müdürlüğü personeli Şahabettin Akça, projenin işleyiş sistemi ile ilgili katılımcılara bilgiler verdi.