Sayın Valimiz Dr. Ozan BALCI ve İlimiz Protokolü Yeni Yıl Öncesi Bir Dizi Ziyarette Bulundu

Sayın Valimiz Dr. Ozan BALCI, 2019 yılı öncesinde kurumumuz hizmetlerinden yararlanan vatandaşlarımıza ziyarette bulunarak yeni yılın sağlık, mutluluk ve hayırlar getirmesini temenni etti.
Sayın Valimiz Dr. Ozan BALCI ve İl Müdürümüz Mahmut ÖDEMİR, Belediye Başkanı Eyüp EROĞLU, Vali Yardımcısı Mehmet SÜLÜN, İl Emniyet Müdürü Göksel TOPALOĞLU, İl Jandarma Komutanı Albay Hidayet ARIKAN, İl Müftüsü Ömer Faruk BİLGİLİ, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Gültekin ÇAKMAK ile birlikte kurumumuzdan Sosyal Ekonomik Destek alan ailelerimizi, Tokat Çocuk Evleri Sitesi Müdürlüğümüzde koruma ve bakım altında kalan çocuklarımızı, Şehit Şevki TOPRAK’ın eşi ve çocuklarını, Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürlüğümüzde kalan engelli vatandaşlarımızı ve Huzurevinde kalan yaşlılarımızı ziyaret ederek hediyelerini takdim etti.
Tokat Çocuk Evleri Sitesi Müdürlüğü ziyaretlerinde Sayın Valimiz Dr. Ozan BALCI, planlı ve mücadeleci olanların daha başarılı olduğunu kaydetti. Vali Dr. Ozan Balcı,  “Siz ortaokul ve lisede hayatınızın en önemli dönemindesiniz. Geçmişe saplanmadan geleceğe ilişkin hayal kurmanız, kendinize inanmanız, güvenmeniz gerekiyor. Bu dönemi iyi atlatanlar çok başarılı oluyorlar hayatlarında. Düzenli, disiplinli çalışarak azimle yılmadan, yılgınlık göstermeden ortaokul lise döneminizi atlattınız mı güzel üniversiteler de okur meslek sahibi olursunuz. Ahlaklı, nitelikli, karakterli iyi insan olmak için biraz fazla çalışın, hayal kurun. Mutluluğunuz için umutlarınızı hayallerinizi diri tutun. Bu dönemi iyi değerlendirin.” tavsiyelerinde bulundu.
Vali Dr. Ozan Balcı ve protokol üyelerimizin bir sonraki ziyareti Şehit Jandarma Astsubay Başçavuş Şevki TOPRAK’ın eşi ve çocuklarına oldu.
1999 yılında Erzurum’un Tekman ilçesinde görev yaptığı sırada karakol baskınında şehit olan Şevki Toprak’ın Tokat merkezde ikamet eden eşi Hamide TOPRAK’ı ziyaret eden Vali Dr. Ozan Balcı, şehit ailelerinin devlete ve millete emanet olduklarını belirterek, “Dertlerinizi dinlemek, sizlerin yanında olmak bizim görevimiz.” dedi.
Sayın Valimiz Dr. Ozan BALCI, kuruluşumuzda kalan engelli ve yaşlılarımızı da unutmadı.
Yeni yıl ziyaretleri kapsamında Bakım ve Rehabilitasyon Merkezini ziyaret eden Sayın Valimiz Dr. Ozan BALCI, bakıma muhtaç 133 kişinin bulunduğu Bakım ve Rehabilitasyon Merkezinde sevgi gösterilerine samimiyetle karşılık vererek, burada kalanların ve çalışan personelin yeni yıllarını kutladı. Vali BALCI, Bakım ve Rehabilitasyon Merkezinde hizmet veren personelin çok anlamlı ve hayırlı bir iş yaptıklarını belirterek, kendilerine teşekkür etti.
Sayın Valimiz Dr. Ozan BALCI, Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürlüğü ziyaretinin ardından Huzurevini ziyaret ederek, huzurevi sakinleri ne de yeni yılda sağlık ve mutluluk diledi.
Huzurevi sakinlerine karanfil vererek yeni yıllarını kutlayan Valimiz Dr. Ozan BALCI, yaşlılarla bir süre sohbet etti. Kendisinden bir isteklerinin olup olmadığını soran BALCI, huzur evi sakinlerinden hayır duası aldı. Vali Ozan Balcı, yeni yılı görevi başında geçiren huzurevinde çalışan personele de teşekkür ederek, personelin yeni yılını kutladı.