Sayın Valimiz Dr. Ozan BALCI Kadın Konukevi Müdürlüğünü Ziyaret Etti

Sayın Valimiz Dr. Ozan BALCI, İl Müdürümüz Mahmut ÖZDEMİR ve Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Gültekin ÇAKMAK ile birlikte Kadın Konukevini ziyaret etti.
 Kadın Konukevi ziyaretinde İl Müdürümüz Mahmut ÖZDEMİR’den  bilgiler alan Vali Dr. Ozan BALCI, kurumlarında zorda kalan, şiddet mağduru bayan ve çocukların devletin koruması altında her türlü ihtiyaçları karşılanarak misafir edildiğini ifade ederek, konukevinde kadın ve çocuklara ayrıca sosyal, ekonomik ve psikolojik destek sağlandığını kaydetti.
 16 kadın ve  7 çocuğun kaldığı Kadın Konukevi Müdürlüğünde misafir edilen kadınlarla da görüşerek sorunlarını dinleyen Valimiz Dr. Ozan BALCI, ziyarette yaptığı konuşmada, devletin aile, kadın ve çocukların korunması amacıyla çok önemli yasal düzenlemeler yaptığını belirterek, bu tür merkezlerin çok önemli görevler üstlendiğini kaydetti. Valimiz Dr. Ozan BALCI, Konukevindeki kadınların ilettiği taleplerin, ilgili kurumlar nezdinde çözümü konusunda takipçisi olacağını söyledi. Kadın Konukevindeki misafir kadın ve çocuklara çeşitli hediyeler veren Sayın Valimiz Dr. Ozan BALCI, burada çalışanlara teşekkür ederek ziyaretini sonlandırdı.