Sayın Bakanımız Zehra Zümrüt SELÇUK’un Katılımıyla Zile Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürlüğü’nün Açılışı Gerçekleştirildi

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanımız Sayın Zehra Zümrüt SELÇUK, ilimizde bir dizi ziyaret gerçekleştirmesinin ardından Zile Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürlüğümüzün açılışını gerçekleştirdi.
Ak Parti Grup Başkan Vekili Tokat Milletvekili Av. Özlem ZENGİN ve Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakan Yardımcısı Ahmet ERDEM ile birlikte ilimize teşrif eden sayın bakanımızı hava alanında koruma ve bakım altında kalan çocuklarımız ve ilimiz protokolü karşıladı.
Öncelikle Sayın Valimiz Dr. Ömer TORAMAN’ı makamında ziyaret Bakan SELÇUK, şeref defterini imzaladı ve Vali Toraman’dan Tokat’ta planlanan yatırımlar ve yürütülen çalışmalar hakkında bilgiler aldı.
Ziyaretin hemen ardından Almus ilçemizde hayırsever bir vatandaşımız tarafından yaptırılan erkek Kuran Kursu açılışına katılan Bakanımız Zehra Zümrüt SELÇUK, organize sanayi bölgesinde bir tekstil fabrikasını ziyaret ederek çoğunluğu bayan olan işçilerle sohbet etti.  Öğle yemeklerini işçilerle yiyen bakanımız burada makina başına geçerek dikiş dikmeyi ihmal etmedi.
Sayın Bakanımız Zehra Zümrüt SELÇUK’un bir sonraki durağı ise Zile ilçemiz oldu.
Bakanımız Zehra Zümrüt SELÇUK, Zile ilçemizde yaşlı vatandaşlarımıza hizmet veren Zile Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürlüğünün açılışını yaptı.
Programda selamlama konuşmasını yapan Zile Belediye Başkanı Lütfi VİDİNEL’in ardından, İl Müdürümüz Mahmut ÖZDEMİR, İl Müdürlüğü olarak ilimiz halkına vermiş olduğumuz hizmetler hakkında bilgilendirme yaparken sözlerinin devamında açılışı yapılacak olan Zile Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürlüğü Hizmet Binasının tanıtımını yaptı. Peygamber efendimizin (sav) “Zayıf ve düşkünlerimize dikkat ediniz! Zira siz ancak düşkünleriniz sayesinde yardım görür ve rızıklanırsınız.” Sözleri ile konuşmalarını tamamlayan ÖZDEMİR, ilimize teşrifleri için ve vermiş oldukları her türlü destek için Sayın Bakanımız Zehra Zümrüt SELÇUK’a teşekkürlerini ve minnetlerini sundu.
Ak Parti Grup Başkan Vekili, Tokat Milletvekili Av. Özlem ZENGİN ve Valimiz Dr. Ömer TORAMAN’ın konuşmalarının ardından hitaplarını yapmak üzere kürsüye teşrif eden Sayın Bakanımız Zehra Zümrüt SELÇUK, “Sevgi ve hoşgörü şehri Tokat Zile’de Huzurevi açılışında sizlerle birlikte olmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Milletimize karşı sorumluluklarımız var. Kadın ve gençlerimize karşı sorumluluklarımız, görevlerimiz var. Özellikle de bu günleri borçlu olduğumuz, çalışarak, üreterek ülkemizi yarınlara taşıyan değerli büyüklerimize, sizlere karşı yerine getirmemiz gereken görevlerimiz var. Sizlerin sağlık ve huzur içinde mutlu bir yaşam sürmesi için çalışıyoruz. Hayırlı bir evlat olmak, dualarınızı almak için buradayız. Soframızdaki bereket toplumumuzdaki huzur kaynağı olun diye buradayız. Tecrübe ve birikimlerimiz ile geçmişten geleceğe köprü kurarak, genç nesillere örnek oluyorsunuz. Burada kuşaklararası dayanışmayı güçlendirerek çocuk ve gençlerimize yol gösteriyorsunuz. Bunun için sizlere ne kadar teşekkür etsek az. Bakanlığımızın sloganın da olduğu gibi biz büyük bir aileyiz. Sizleri hiçbir zaman kendi aile ailelerimizden farklı görmedik, görmüyoruz. En büyük arzumuz tüm çabamız sosyal ve ekonomik anlamda hiçbir sıkıntı çekmeden aile sıcaklığı ile huzur evlerinizde mutlu bir yaşam   sürmenizi sağlamak. Bu yüzden tüm hizmetlerimizi profesyonel ekiplerimizle gerçekleştirmeye çalışıyoruz. Bakanlık olarak yaşlılarımıza yönelik yatılı kurum hizmetlerimizi huzur evlerimizle birlikte huzurevi ve yaşlı bakım rehabilitasyon merkezlerimiz aracılığı ile gerçekleştiriyoruz. Yaşlılarımızın taleplerini karşılamak için ihtiyaç durumuna göre illerimizde yeni huzur evleri yaşlı bakım ve rehabilitasyon merkezleri açmaya devam ediyoruz. Huzurevlerinde ihtisaslaşma ya giderek büyüklerimizin sadece barınma ve bakım değil aynı zamanda tedavi ve rehabilitasyonlarının da gerçekleştirmesini önemsiyoruz. Bugün açılışını gerçekleştirdiğimiz Zile huzurevi de bunlardan bir tanesi. Yaşlılarımızın sıcak aile ortamından ayrılmadan ailelerine en yakın mekânsal ortamlarda sosyal yaşamlarından kopmadan ömürlerini sürdürmelerini amaçlıyoruz .Kıymetli büyüklerim azim ve kararlılık içinde 2023 hedeflerine yürüyen Türkiye’nin hedeflerine ulaşmasında büyüklerimizin, sizlerin önemli bir rolü var. Sizlerin desteği ve duaları ile her sorunun üstesinden gelmeye güven ve huzuru tesis etmeye devam edeceğiz. Milletimizle birlikte daha çok çalışarak daha çok üreterek sosyal yardımlarımızdaki kaliteyi arttırarak toplum refahını arttırmaya devam edeceğiz. Bu anlayışla bugün açılışını gerçekleştireceğimiz Zile Huzur Evimizin hayırlı hizmetlere vesile olmamız olmasını ,Allah’tan temenni ediyorum Değerli büyüklerimiz ve sizleri Saygı sevgi ve muhabbetle selamlıyorum “dedi..
Açılıştan sonra Tokat merkeze dönmek üzere yola çıkan Sayın Bakanımız Zehra Zümrüt SELÇUK, Turhal’da hizmet veren Engelsiz Yaşam Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürlüğümüzü de ziyaret ederek engellilerimizle biraraya geldi. İl Müdürümüz Mahmut ÖZDEMİR ve Kuruluş Müdürümüz Mahmut ÖZDEMİR’den bilgiler alan Bakanımız Zehra Zümrüt SELÇUK engellilere verilen hizmet için teşekkürlerini sundu.
Tokat’a dönen Bakan SELÇUK, kadın girişimciler ve Tokat Belediye Başkanlığı ziyaretinin ardından 2015 yılında Diyarbakır/Lice bölgesinde terörle mücadele sırasında şehadete ulaşan Mehmet GÖZÜDOK’un ailesini ziyaret etti. Şehidimizin eşi ve çocukları ile bir süre sohbet eden Bakanımız, şehidimizin çocuklarına hediyelerini vermeyi unutmadı.
Sayın Bakanımız Zehra Zümrüt SELÇUK, son olarak Çocuk Evleri Kordinasyon Merkezi Müdürlüğümüze bağlı çocuk evlerimizde koruma ve bakım altında kalan çocuklarımızla biraraya geldi. Çocukların yaptığı kara kalem portre resmini hediye ettikleri Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt SELÇUK, çocuklara teşekkür ederek çeşitli hediyeler verdi.