Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele İl Koordinasyon Toplantısı Gerçekleştirildi

Tokat Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele 2018 yılı 2. dönem İl Koordinasyon, İzleme ve Değerlendirme Komisyonu Toplantısı gerçekleştirildi.
Şiddeti Önleme ve İzleme Merkezleri Hakkında Yönetmelik gereği kadına yönelik şiddetle mücadele kapsamında sunulan hizmetlerin etkin bir şekilde yürütülmesi, kurumlar arası işbirliği ile önleyici çalışmalar gerçekleştirilmesi ve uygulamadaki sorunların giderilmesini sağlamak üzere oluşturan Tokat Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele İl Koordinasyon, İzleme ve Değerlendirme Komisyonu 2018 yılı 2. dönem olağan toplantısı gerçekleştirildi.
Vali Yardımcısı Mehmet SÜLÜN’ün başkanlığında, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Mahmut ÖZDEMİR, Kadın Hizmetlerinden Sorumlu Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdür Yardımcısı Hülya ÖZDEMİR ve ilgili komisyon üyelerinin katılımı ile gerçekleştirildi. Toplantıda Kadın Hizmetleri Birim Sorumlusu Sosyal Çalışmacı Öznur BAYIN 2018 yılında Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğünün kadına yönelik şiddetle mücadele kapsamında  gerçekleştirmiş olduğu eğitim ve farkındalık faaliyetleri, Tokat iline ait kadına yönelik şiddetle mücadeleye ilişkin veriler ve  6284 sayılı kanun kapsamında mevcut durum hakkında bilgi vermiş olup; Kadına yönelik şiddetle mücadele 2019 yılı yıllık faaliyet planlarına ilişkin gündem konularını komisyon üyelerinin görüş ve önerilerine sunulmuştur.
Toplantı karşılıklı soru cevapların ardından son buldu.