Ekim Ayı İl Çocuk Komite Toplantısı İl Müdürlüğümüzde Gerçekleştirildi

Ekim ayı olağan Çocuk Hakları İl Çocuk Komite Toplantısı 16.10.2018 tarihinde İl Müdürlüğümüz Çocuk Hakları İl Çocuk Komite odasında, Komite İl Yetişkin Temsilcisi Çocuk Gelişimcisi Züleyha EREN’in başkanlığında gerçekleştirildi.
Toplantıda ilk olarak komite başkanlığı için seçim yapılmış olup, komite başkanlığına devam eden Burcu FIRTINA’ya eş başkan olarak oy çokluğu ile Oğuzhan UÇKUN seçilmiştir.
Gündem maddeleri olarak sırayla; Açılış, Nisan Ayı Çocuk Hakları İl Çocuk Komite Toplantısı Hakkında Bilgilendirme, Çocuk Hakları Sözleşmesi ve Çocuk Haklarına İlişkin Yönergenin Değerlendirilmesi, İl Eylem Planının Güncellenmesi, 20 Kasım Çocuk Hakları Günü ve Kapanış alınmıştır.
Nisan ayı Çocuk Hakları İl Çocuk Komite Toplantısı değerlendirildikten sonra, Çocuk Hakları Sözleşmesi ve Çocuk Haklarına İlişkin Yönerge hakkında bilgilendirme yapılmış, İl Eylem Planı güncellenmiş ve çocuklarla birlikte 20 Kasım Çocuk Hakları Günü’ne özel neler yapılabileceği üzerinde konuşulmuş ve gerekli kararlar alınmıştır.
Gündem maddelerinin görüşülmesinin ardından toplantıya İl Müdürümüz Mahmut ÖZDEMİR ve Şube Müdürümüz Osman ERDEM’de katılım sağladı.
İl Müdürümüz Mahmut ÖZDEMİR, çocuklarımızla tek tek ilgilenerek herbirine hatırlarını sordu. Toplantı devamında ÖZDEMİR, çocuklarımıza haklarını bilmeleri ve çevresindeki çocuklara da önderlik ederek onlara haklarını hatırlatması çok önemli ve güzel bir görev. Böyle bir komitede veya bir STK’da yer almak sizin hayat görüşünüzü ve gelecek planlamanızda çok önemli bir yere sahip olacak. Bugün devlet büyüklerimize baktığımızda hepsi genç yaşlarda STK’larda yer almış ve önemli makamlarda kendilerine yer bulmuşlardır. Hepinize kolaylıklar diliyorum. Rabbim yardımcınız olsun.” Diyerek sözlerine son verdi.
Toplantı bir sonraki toplantı tarihinin ve gündem maddelerinin belirlenmesiyle son buldu.