ÇOCUKLARIMIZ GÖNÜLLERİNCE EĞLENDİ

İl Müdürlüğümüze bağlı Çocuk Hizmetleri alanında bakım hizmeti veren kuruluşlarımızda koruma ve bakım altında kalan çocuklarımız, Gümenek Mesire Alanında düzenlenen Çocuk Şenliği’nde gönüllerince eğlendi.
Tokat Çocuk Evleri Kordinasyon Merkezi Müdürlüğü, Tokat Çocuk Evleri Sitesi Müdürlüğü, Niksar Çocuk Evleri Sitesi Müdürlüğü ve Turhal Çocuk Evleri Sitesi Müdürlüğünde kalmakta olan yaklaşık 200 çocuğumuzun katıldığı programda, İl Jandarma Komutanlığı bünyesinde görev yapan askerlerimizde çocuklarımızı yalnız bırakmadı.
Eğlenceli anların yaşandığı programda İl Müdürümüz Mahmut ÖZDEMİR, her bir çocuğumuzla tek tek görüşerek sohbet etti.
Çocuklarımızla bol bol zaman geçiren İl Müdürümüz Mahmut ÖZDEMİR, “Çocuklarımız ve gençlerimiz bizim için çok önemli. Bu şehir bu ülke onlar sayesinde çok daha iyi konuma gelecek. Çocuklarımızın ve gençlerimizin özgüven edinmeleri için bizler farklı etkinlikler gerçekleştiriyoruz. Çocuk Şenliği de bu organizasyonlardan biri. Çocuklarımızın sosyal yönlerinin gelişmesi ve paylaşım sağlaması için gerçekleştirdiğimiz bu etkinliği geleneksel hale getirmek düşüncesindeyiz. Bu şenlige katılan çocuklarımız yıllar sonra bu günü hatırlasınlar istiyoruz. Çocuklar ile vakit geçirmek bizlerinde yorgunluğumuzu alıyor. Burada onlar sayesinde enerji depoluyoruz. Çocuklarımız önümüzdeki hafta yeni eğitim-öğretim haftasına başlıyorlar. Okula başlamadan bu çocuklarımızın moral ve motivasyonunu artırmamız gerekli ki derslerinde başarılı olabilsinler. Bu vesile ile tüm çocuklarımıza yeni eğitim öğretiminde başarılar diliyorum.” Dedi.
Eğlence programlarımız, İl Müdürümüz Mahmut ÖZDEMİR ve idarecilerimizin kendi aralarında yaptıkları bocce maçıyla başlarken akabinde çocuklarımız kıyasıya mücadele etti.
Beden Eğitimi öğretmenlerimiz Zafer KARKACIER ve Rafet ALKAÇ öncülüğünde çocuklarımız için hazırlanan Geleneksel oyunlarımızdan olan mendil kapmaca, çuval yarışı, halat çekme, yumurta yarışı ve sandalye kapmaca oyunu keyifli görüntülere sahne oldu.
Doyasıya eğlenen çocuklarımız, halaylar çekerek ve oyun havası oynayarak yeni eğitim-öğretim yılı öncesinde tüm streslerini atarak motive oldular.