Çocuk Koruma Kanunu İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı Gerçekleştirildi

İl Müdürlüğümüz tarafından Vali Yardımcımız Mehmet SÜLÜN başkanlığında kurum temsilcilerinin katılımı ile 2018 yılı 6. Çocuk Koruma Kurulu İl Koordinasyon Toplantısı belirlenen gündem maddelerinin görüşülmesiyle gerçekleştirildi.
Toplantıda; 2018 Yılının Değerlendirilmesi, 2019 Yılının Planlanması, Koruyucu ve Destekleyici Tedbir Kararları Hakkında Bilgilendirmeler gündem maddesi olarak ele alındı.
Toplantının açılış konuşmasını yapan İl Müdürümüz Mahmut ÖZDEMİR’in ardından Müdürlüğümüzde görevli Çocuk Gelişimcisi Züleyha EREN  toplantının gündem maddelerini ve Şubat, Nisan, Haziran, Ağustos, Ekim aylarında gerçekleştirilmiş olan Çocuk Koruma Kurulu İl Koordinasyon toplantılarında alınan kararları sundu.
Alınan kararların tek tek değerlendirilmesinin ardından 2019 yılı içerisinde gerçekleştirilmesi beklenen planlar değerlendirildi, devamında İlimizde uygulanan tedbir kararları hakkında bilgilendirme yapılarak 149 Danışmanlık tedbiri, 150 Sağlık tedbiri, 65 Eğitim Tedbiri, 217 çocuğumuza da Bakım tedbiri uygulandığının altı çizildi.
Toplantı; Müdürlüğümüzde görevli Çocuk Hizmetleri Şube Müdürü Osman ERDEM’in 2018 yılı içerisinde Müdürlüğümüzce yapılmış olan çalışmaları ve projeleri kurul üyelerine takdim etmesi ile devam etti.
Toplantı sonunda katılımcıların soru ve önerileri dinlenerek, bir sonraki toplantı için görüşülmesi istenen maddeler üzerinde görüşler belirtildi.
Toplantı karşılıklı soru cevapların ardından son buldu.