“Çocuk Evleri Koordinasyon Merkezi Müdürlüğü Personelinin Mesleki Gelişimlerinin Desteklenmesi” Eğitimi Tamamlandı

Çocuk Evleri Koordinasyon Merkezi Müdürlüğümüzün hazırladığı ve Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı tarafından teknik destek sağlanan “Çocuk Evleri Koordinasyon Merkezi Müdürlüğü Personelinin Mesleki Gelişimlerinin Desteklenmesi” Eğitimi tamamlanarak katılımcılara sertifikaları takdim edildi.
29 Kasım 2018 tarihinde başlayan ve 20 Aralık 2018  tarihinde son bulan eğitimleri Gaziosmanpaşa üniversitesinde görev yapan Prof.Dr.Tahsin İLHAN, Eşkişehir Üniveristesinden Öğr.Gör. Ömer ÖZER ve Psikolojik Danışman Ercan TEKİN verdi.
Gelişim Özellikleri ve Davranış Problemleri, Risk Grubundaki Çocuklarla Görüşme Teknikleri-Müdahale Yöntemleri ve Drama-Oyun eğitimleri alan personelimiz eğitim sürecini başarı ile tamamlamış ve sertifika almaya hak kazandı.
Vali Yardımcımız Mehmet SÜLÜN’ün teşrifi ile gerçekleşen sertifika programında İl Müdürümüz Mahmut ÖZDEMİR, “Bakım personeli olmak gerçekten çok zor iştir. Kendi Evlatlarınızdan görmediğiniz davranışları bu çocuklarımızdan görebilirsiniz. Sabır işidir bu iş. Çocuklarımızın hepsi gelişim döneminde ve en çok zamanı sizlerle geçiriyorlar. Dolayısıyla çocuklarımız sizleri kendilerine rol model olarak alıyorlar. Biliyorum hepiniz hal ve hareketlerinize çok dikkat ediyorsunuz. Sizler düzgün yaşantınızı çocuklarımıza geçirebilirseniz ve başarı ile tamamladığınız bu eğitim programı ile sizlere anlatılan bilgileri çocuklarımıza aktarabilirseniz çok büyük iş başarmış olacaksınız Çocuklarımız inşallah yarın ülkemiz için hizmet edecek çok önemli mevkilere gelecekler. Sizlerde bu çocuklarımızın başarılarıyla iftihar edeceksiniz ve haklı gururunu yaşayacaksınız. Hepinize yapmış olduğunuz görevde başarılar diliyorum. Ayrıca eğitim programında bizlere destek olan ve bilgilerini personelimizle paylaşan hocalarımıza da minnetlerimi sunuyorum.” dedi.
Program, Vali Yardımcımız Mehmet SÜLÜN ve İl Müdürümüz Mahmut ÖZDEMİR’in katılımcılara ve eğitimcilere sertifikalarını takdim etmesinin ardından son buldu.
Programa Vali Yardımcımız Mehmet SÜLÜN ve İl Müdürümüz Mahmut ÖZDEMİR’in yanı sıra İl Müdürlüğümüzde Çocuk Hizmetleri iş ve işlemlerinden sorumlu Şube Müdürümüz Osman ERDEM, Öz-sağlık Hizmet Sendika Başkanı Faruk ÇEVİK katılmıştır.​