Bu Bayramda da Çocuklarımızın Rüyalarını Gerçekleştirdik

İl Müdürlüğümüz tarafından hazırlanan ve hayata geçirilen “Çocuğun Rüyası” Projesi ile çocuklarımızı sevindirmeye devam ediyoruz.
“Çocuğun Rüyası” Projesi, herhangi bir kurumdan düzenli olarak sosyal yardım almayan, temel ihtiyaçlarını karşılamakta zorlanan ailelerin 0-12 yaş arasındaki çocuklarının giyim ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla hayırsever vatandaşlarımızdan ve giyim mağazalarından yeni giyim eşyalarının alınarak çocuklarımızın ihtiyaçlarının karşılanması için hayata geçirilmiştir.
Hayırsever vatandaşlarımızdan, giyim mağazalarından alınan ve özellikle İstanbul Şeyh Zayed Çocuk Yuvası tarafından temin edilen yeni giyim malzemeleri İl Müdürlüğümüz giriş katında bulunan “Çocuğun Rüyası” isimli çocuk mağazasında toplanarak çocuklarımıza dağıtılmaktadır.  
“Çocuğun Rüyası” ismini verdiğimiz çocuk mağazamızdan Ramazan ayı içerisinde  254 ebeveynin başvurusu sonucunda 725 çocuğa 2254 parça kıyafet sağlanmıştır.
İl Müdürümüz Mahmut ÖZDEMİR, “Bizler Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü olarak hizmet verdiğimiz dezavantajlı gruplara yönelik yaptığımız çalışmaların yanı sıra projeler de yapıyoruz. Aile bütünlüğünü sağlamak, çocuklarımızın uygun ortamda gelişimlerini sağlamak bizim asli görevimizdir. Bizler de temel ihtiyaçlarını karşılayabilen ancak giyim ihtiyaçlarını karşılamakta zorlanan ailelerin çocukları için böyle bir proje geliştirdik ve hayata geçirdik. Projeyi hayata geçirirken koyduğumuz hedefin de üzerinde bir kitleye ulaştığımız için ayrıca mutluyuz. Şu anda çocuk mağazamız çalışmalarına devam ediyor. İnşallah kurban bayramı öncesinde de çocuklarımızı sevindirmeye devam edeceğiz. Bu anlamda bizler aracılık ediyoruz. Bu projede asıl büyük görev bizlere kıyafet sağlayan İstanbul Şeyh Zayed Çocuk Yuvası ve hayırsever vatandaşlarımızdadır. Bu vesile ile bizlere destek olan vatandaşlarımıza, Şeyh Zayed Çocuk Yuvası çalışanları ve idarecilerine teşekkür ederiz." dedi.
Sözlerinin devamında ÖZDEMİR, “Kıyafet dağıtımı esnasında çocukların gözündeki ışıkları görebiliyoruz. Peygamber Efendimizin  (sav) Hadisi Şerifinde söylediği üzere “Çocukları sevin ve sevindirin. Onlar gönül meyvesi, göz nurudur.”  
Ben ve ekibim bu yola tek amaç için çıktık; “Çocukların Mutluluğu”