BAKANIMIZ ZEHRA ZÜMRÜT SELÇUK GÖREVİ DEVRALDI

Çalışma, Sosyal Hizmetler ve Aile Bakanlığı görevine getirilen Zehra Zümrüt SELÇUK, görevi Fatma Betül SAYAN KAYA'dan devraldı.
Bakanlıkta düzenlenen devir teslim töreninde konuşan Sayın Bakanımız Zehra Zümrüt SELÇUK, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin, Türkiye'yi muasır medeniyetler seviyesine çıkaracak büyük bir adım olduğunu belirtti.
Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN'a bu görevi kendisine tevdi ettiği için teşekkür eden Bakan SELÇUK, "Sizlerin bir kardeşi, ablası, bir annesi, bir evladı olma bilinciyle çalışacağıma söz veriyorum" dedi.
Fatma Betül SAYAN KAYA Hanımefendinin iki yıla aşkın süredir önemli başarılara imza attığını söyleyen Bakan SELÇUK, onun yükselttiği bu çıtayı aşmak için çalışacağını vurguladı.
Bakanlık görevini devralan Zehra Zümrüt SELÇUK'un bayrağı daha ileriye taşıyacağına emin olduğunu söyleyen KAYA, "Buradaki çocuklarımızı evlatlarımdan ayırmadım. Yaklaşık 14 bin kurum çocuğumuza annelik yapmak için gayret ettim. Bu görevi sayın Bakanımız da en iyi şekilde yapacaktır diye düşünüyorum" ifadelerini kullandı.
"Üstün muvaffakiyetler diliyorum"
KAYA, Bakan SELÇUK'u çok eskiden tanıdığına dikkati çekerek, şunları kaydetti:
Türkiye'nin kadınları, çocukları, yaşlıları, engellileri kısaca tüm topluma dokunan, bizim sessiz zaferimiz dediğimiz sosyal politikalar alanına değerli Bakan arkadaşımın yeni bir soluk getireceğini ümit ediyorum. Ona üstün muvaffakiyetler diliyorum." 
Kaya, Bakanlık çalışanlarına ve ailesine de sabır, destek ve özverileri için şükranlarını sundu.
Konuşmaların ardından KAYA, Bakan SELÇUK'a çiçek takdim etti.