2018 Yılı 5. Çocuk Koruma Kanunu İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı Gerçekleştirildi

İl Müdürlüğümüz tarafından Vali Yardımcımız Mehmet SÜLÜN başkanlığında kurum temsilcilerinin katılımı ile 2018 yılı 5. Çocuk Koruma Kurulu İl Koordinasyon Toplantısı belirlenen gündem maddelerinin görüşülmesiyle gerçekleştirildi.
Toplantıda bir önceki İl Koordinasyon Toplantısında alınan kararlar, Çocuk İşçiliğini Tespit Etmek Adına Öğrenim Gören Çocuklara Yapılan Çalışmaların Sonuçları, Sağlıklı Bebekler, Umut Dolu Gelecekler Projesinin Tanıtımı, Okul Destek-Sosyal Uyum Programı ve Ekranla Değil Akranla Büyüsün Çocuklar Projeleri ve Koruyucu ve Destekleyici Tedbir Kararları hakkında bilgilendirmeler yapıldı.
Toplantının açılış konuşmasını yapan İl Müdürümüz Mahmut ÖZDEMİR’in ardından İl Sekreterya Sorumlusu Çocuk Gelişimcisi Züleyha EREN Komite Üyeleri ile Gündem Maddelerini ve bir önceki İl Koordinasyon Toplantısında alınan kararları paylaştı.
Bir diğer gündem maddesi olan Çocuk İşçiliğini Tespit Etmek Adına Öğrenim Gören Çocuklara Yapılan Çalışmaların Sonuçları hakkında Rehberlik Araştırma Merkezi’nde görevli Öğretmen İbrahim ŞENEL bilgilendirme sunumu gerçekleştirdi.
Sağlıklı Bebekler, Umut Dolu Gelecekler Projesinin Tanıtımını ise Müdürlüğümüzde görev yapan Fatih ÖZTÜRK gerçekleştirdi.
Okul Destek-Sosyal Uyum Programı ve Ekranla Değil Akranla Büyüsün Çocuklar Projelerinin tanıtımları gerçekleştirildikten sonra son gündem maddesi olan Tedbir Kararları hakkında bilgilendirme yapan İl Sekretarya Sorumlusu Çocuk Gelişimcisi Züleyha EREN; İl Müdürlüğümüz, İl Sağlık Müdürlüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 134 Danışmanlık tedbiri, 32 Sağlık tedbiri, 59 Eğitim Tedbiri, 207 çocuğumuza da Bakım tedbiri uygulandığını belirtti.
Toplantı sonunda katılımcıların soru ve önerileri dinlenerek, bir sonraki toplantı için görüşülmesi istenen maddeler üzerinde görüşler belirtildi.
Toplantı karşılıklı soru cevapların ardından son buldu.