2018 Yılı 3. Çocuk Koruma Kanunu İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı Gerçekleştirildi

İl Müdürlüğümüz tarafından Vali Yardımcımız Mehmet SÜLÜN başkanlığında kurum temsilcilerinin katılımı ile 2018 yılı 3. Çocuk Koruma Kurulu İl Koordinasyon Toplantısı belirlenen gündem maddelerinin görüşülmesiyle gerçekleştirildi.
Toplantıda bir önceki İl Koordinasyon Toplantısında alınan kararlar hakkında değerlendirme, Türkiye’de ve Tokat’ta 18 yaş altı gebeliklerle ilgili veriler, Bakanlığımızın “Ekranla Değil Akranla Büyüsün Çocuklar Kampanyası”, 2828 sayılı kanun kapsamında istihdamı gerçekleştirilen çocuklar ve Koruyucu ve Destekleyici Tedbir Kararları hakkında bilgilendirmeler yapıldı.
Toplantının açılış konuşmasını yapan İl Müdürümüz Mahmut ÖZDEMİR’in Gündem Maddelerini paylaşmasının ardından Şube Müdürümüz Osman ERDEM tarafından,  Mayıs ayı koordinasyon kurulu toplantısında alınan kararlar hakkında kısaca hatırlatmalar yapıldı.
İl Sağlık Müdürlüğünde görev yapan Dr. Gülcan BAŞARA, Türkiye’de ve Tokat’ta 18 yaş altı gebeliklerle ilgili veriler hakkında bilgilendirme sunumu gerçekleştirdi.
Toplantıda, Bakanlığımızın “Ekranla Değil Akranla Büyüsün Çocuklar Kampanyası” kapsamında Müdürlüğümüz tarafından yürütülen çalışmalar ile ilgili bilgilendirmeler yapıldı.
Şube Müdürümüz Osman ERDEM tarafından 7103 sayılı vergi kanunları ile bazı kanun ve kanun hükmünde kararnamelerde değişiklik yapılması hakkında kanunun “2828 sayılı kanun kapsamında istihdamı gerçekleştirilen çocuklar” ile ilgili olan maddeleri okunarak bilgilendirme yapıldı.
Son gündem maddesi olan Tedbir Kararları hakkında bilgilendirme yapan İl Müdürümüz Mahmut ÖZDEMİR, İl Müdürlüğümüz, İl Sağlık Müdürlüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 123 Danışmanlık tedbiri, 30 Sağlık tedbiri, 45 Eğitim Tedbiri, 230 çocuğumuza da Bakım tedbiri uygulandığının altını çizdi.
Toplantı sonunda katılımcıların soru ve önerileri dinlenerek, bir sonraki toplantı için görüşülmesi istenen maddeler üzerinde görüşler belirtildi.
Toplantı karşılıklı soru cevapların ardından son buldu.